W grupie artykułów BHP znajdziecie Państwo produkty do ochrony wzroku - okulary, gogle, osłony, słuchu - nauszniki, zatyczki, dróg oddechowych - maski, półmaski jedno i wielorazowe, głowy - hełmy.
Również inne jak taśmy ostrzegawcze, przeciwślizgowe, nakolanniki, torby, akcesoria do kasków, pasy narzędziowe, filtry, pochłaniacze itd.


Okulary, gogle oraz osłony chroniące wzrok przed urazami mechanicznymi, cieczami, promieniowaniem UV, oraz innym zagrożeniami. Posiadamy w ofercie modele o różnym zastosowaniu, cenie oraz właściwościach użytkowych.


Osłony twarzy przeciwodpryskowe chronią przed zagrożeniami mechanicznymi oraz cieczami. Różne modele.


Maski, półmaski jedno i wielorazowe. Filtry, pochłaniacze, filtropochłaniacze na różnego rodzaju zagrożenia chemiczne, pyły


Ochronniki słuchu należą do środków ochrony indywidualnej ŚOI, których zadaniem jest przeciwdziałanie skutkom oddziaływania hałasu na narząd słuchu. Nauszniki przeciwhałasowe zbudowane są z czasz tłumiących, które obejmują małżowiny uszne oraz przylegają uszczelniającymi poduszkami do głowy. Materiałem tłumiącym dźwięk jest zazwyczaj pianka ze sztucznego tworzywa. Oferowane są również nauszniki, w których czynnikiem tłumiącym dźwięk jest ciecz. Nauszniki dzielą się na niezależne oraz mocowane do hełmów ochronnych. Nauszniki niezależne można nosić na szczycie głowy, z tyłu, lub pod brodą. Czasze tłumiące w nausznikach przeciwhałasowych niezależnych, połączone są sprężyną dociskową z metalu lub tworzywa. Nauszniki przeciwhałasowe na hełmowe przeznaczone są do montażu na hełmach ochronnych (kaskach). Występują również nauszniki przeciwhałasowe wyposażone w układy elektroniczne: aktywnej redukcji hałasu; regulowanego tłumienia; łączności bezprzewodowej i przewodowej. Nauszniki powinny spełniać normę europejską EN352-1 lub EN352-3. W naszej ofercie znajdziecie Państwo nausznik przeciwhałasowe markowych dostawców, które zapewniają skuteczną ochronę słuchu w każdych warunkach.


Szelki bezpieczeństwa i zestawy do pracy na wysokościach. Praca na wysokości naraża pracowników na podwyższone ryzyko utraty zdrowia lub życia na skutek upadku lub podobnego zdarzenia. Upadek z wysokości jest najczęstszą przyczyną wypadków śmiertelnych i drugą przyczyną poważniejszych obrażeń. Według danych GUS (za 2005 rok) rocznie w Polsce dochodzi do około 5000 wypadków związanych z upadkiem z wysokości, w wyniku których 150 osób ponosi śmierć na miejscu lub odnosi ciężkie obrażenia. Dla porównania w Wielkiej Brytanii w roku 2005/2006 upadki z wysokości przyniosły 3351 rannych oraz 46 ofiar śmiertelnych. Przepisy dotyczące prac na wysokości z 2005 r. odnoszą się do wszystkich prac, gdzie istnieje ryzyko upadku i doznania obrażeń, niezależnie czy prace wykonywane są nad czy pod poziomem terenu. Przepisy te zobowiązują pracodawców, osoby samo-zatrudnione oraz nadzorujące pracę innych (np. kierowników budów, właścicieli budynków, którzy zlecają pracę na wysokości) do kontroli bezpieczeństwa wykonywanej pracy. Wszystkie osoby przed przystąpieniem do pracy na wysokości muszą zostać przeszkolone odnośnie sposobu obchodzenia się ze sprzętem przez uprawnionych inspektorów bhp, którzy powinni również dobrać odpowiedni sprzęt do przewidywanych zagrożeń. Zanim praca na wysokości zostanie rozpoczęta, musi zostać przeprowadzone oszacowanie ryzyka, które powinno zawierać procedurę ratunkową.